MIKS VALIDA ÖKOLOOGILINE KORISTUS?

Hoiad enda ja oma pereliikmete TERVIST

Tavalises kodukeemias leidub hulgaliselt ohtlikke kemikaale, mille negatiivset mõju meie tervisele pole põhjust alahinnata. Olenevalt konkreetsetest toodetest ja kemikaalide koosseisust võivad tavalised kodukemikaalid mõjutada inimese tervist järgnevalt: ärritada limaskesti ja nahka, põhjustada allergiaid ja bakteriaalset resistentsust, kahjustada hormoonsüsteemi, pärssida viljakust ja olla kahjulik lootele, paljud kemikaalid on ka arvatavad kantserogeenid. Vt täpsemalt

Hoiad KODU ÕHU puhtamana

Tavaliste puhastusvaendite kasutamine võib siseruumides tekitada suurema reostuse kui on tipptunnil linnaõhus. Lenduvad orgaanilised ühendid (VOC), mida on seostatud erinevate maksa- , neeru- ja kesknärvisüsteemi kahjustustega, vabanevad toodete kasutamisel ja nad säilivad õhus ka pikka aega pärast kasutamist. Ökosertifikaati omavate toodete kasutamisel selliseid probleeme ei teki.

Teed oma kodu OHUTUMAKS

Hoiatus! Tuleohtlik! Mürgine! Need on sildid tavalistelt kodukeemia pudelitelt. See näitab, et tegemist pole kaugeltki ohutute ainetega. Sa võid olla nendega toimetamisel küll väga ettevaatlik, aga eksimus võib nii kergelt tulla. Eriti ettevaatlik tasuks olla tavalise kodukeemiaga toimetamisel siis, kui kodus on väikesed lapsed ja koduloomad, nemad on kõige suurem riskigrupp. Ökosertifikaadiga kodukeemia, juhul kui seda on vaja kasutada, on tavalisest kodukeemiast tunduvalt ohutum.

SÄÄSTAD KESKKONDA

Enamik ökoloogilisi puhastusvahendid on loodud säästva tootmise tavasid järgides, nad on  looduslikku päritolu, ohutud, mittetoksilised ja biolagunevad ning ei oma negatiivset mõju keskkonnale.  Kuid paljud tavalised puhastusvahendid sisaldavad aineid, mis on mürgised, ohtlikud, mitte-biolagunevad ja sisaldavad taastumatuid ressursse, näiteks naftat. Kodukeemia kujutab päris arvestatavat ohtu maakera ökosüsteemile.

PANUSTAD tagasi KESKKONDA

Mitmed ökoloogiliste puhastusvahendite tootjad näitavad üles ka sotsiaalset vastutust ja sageli annetavad osa oma kasumist sotsiaal-, keskkonna- ja hariduse valdkonnas tegutsevatele organisatsioonidele. Kasutades ökoloogilisi puhastusvahendeid on Sul võimalik lausa otse panustada tagasi kas kohalikku või globaalsesse keskkonda.