KKK

KKK ehk korduma kippuvad küsimused

Kas ma saan koristajat usaldada?
Kõigile koristajatele on tehtud taustakontroll ning firma vastutab nende usaldatavuse eest.

Mis saab, kui koristaja midagi ära lõhub või rikub?
Kui lõhkumine või rikkumine toimub koristaja süül, siis loomulikult vastutab lõhutud või rikutud asja eest firma ning hüvitab tekitatud kahju.

Kas koristaja võib avada mõne mu kapi või sahtli?
Mitte mingil juhul, see on rangelt keelatud. Koristaja võib avada vaid neid kappe või sahtleid, milles on eelnevalt kokku lepitud. Näiteks, et võtta kusagilt tolmuimeja, panna nõud kappi vmt.

Kas ma saan ise valida endale koristaja?
Kuna koristajad on saanud sama väljaõppe ning valitud samade standardite alusel, siis üldjuhul valime ise sobilikuma ning tavaliselt selles piirkonnas ka teisi kodusid teenindava inimese firma poolt. Kui aga valitud koristaja perele mingil põhjusel  ei sobi, siis loomulikult vahetame ta kohe välja.

Mis koristusaineid te kasutate?
Tavakoristuses on ökokoristuse põhilised puhastusained puhas vesi, vajadusel kasutame ökosertifikaati omavaid spetsiaalseid puhastusvaheneid.

Kas saan ka ise valida mis puhastusaineid minu kodus kasutatakse?
Kindlasti saad, aga valikuvõimalus on ikka vaid ökosertifikaati omavate kodukoristusainete hulgast, sest me hoolime ka oma koristajatest ning ei soovi, et nad töötaksid võimalikke kahjulikke kemikaale sisaldavate vahenditega.

Kas ma ma pean ise koristamise ajal kodus olema?
Võid olla, kui soovid, aga mingit vajadust selleks pole. Kõik koristamist puudutavad detailid lepitakse eelnevalt kokku ning üldjuhul koristamise käigus mingeid lisaküsimusi ei teki.

Kas ma pean enne koristaja tulekut lahtised asjad ära panema?
Kindlasti oleks see parem, kui koristatavatel pindadel ei ole liiga palju lahtisi asju (riideid,
raamatuid, toidunõusid jne), sest koristajal on nende vahelt keeruline kui mitte võimatu koristada. Üldjuhul koristaja lahtisi asju ei puutu, kui pole kokku lepitud teisiti (nt. on lisateenusena tellitud ka nõude pesu ja kappi panek, pesu triikimine ja kappi panek vmt).

Kas ökokoristus on kallim kui tavaline koristus?
Regullaarse tavakoristusena EI OLE ökokoristus kindlasti kallim, küll võib
aga natuke kallim olla suurpuhastus. Kõrgem hind tekib kangete puhastusvahendite (sageli on nad efektiivsemad ja odavamad) mittekasutamisest tingitud kallima  materjalide kulu ning suurema ajakulu tõttu.

Millest sõltub konkreetse kodu koristamise hind?
Üldiselt sõltub konkreetse kodu koristamise hind sellest, kui palju aega ja koristusvahendeid antud kodus kulub. Aja ja materjalide kulu suurus oleneb aga kodu ruutmeetrite arvust, sellest kui keerukas (asju täis) on konkreetne kodu, kes (lapsed, loomad) ja kui aktiivselt seal elavad ning kui kaugel asub kodu Tallinnast. Nii võib näiteks 150 m2 avara ning vähe asju ja tegevust sisaldava kodu koristamise hind olla odavamgi kui poole väiksema tihedalt asju, inimesi ja loomi täis kodu koristamise hind. Tallinna kesklinnast (Balti jaamast) enam kui 10 km kaugemal asuvate kodude puhul lisandub transpordikulu - 06 €/km iga lisanud edasi-tagasi trajektoori kilomeetri eest.

Küsi lisaks: